deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

Довгоочікуване рішення.

30 липня 2020 у Києві іменем дисидента і журналіста Радіо Свобода Сергія Набоки назвали площу


Сергій Набока (1955-2003) – відомий український поет, дисидент, один з провідних діячів Української Гельсінської спілки, організатор Київського демократичного клубу та Українського культурологічного клубу. Видавець першої масової непідцензурної газети Києва «Голос відродження», засновник і генеральний директор першої в Україні незалежної інформаційної агенції УНІАР. Багаторічний політичний оглядач Радіо Свобода, автор низки аналітичних публікацій і телепрограм.
Був куміром націонал- демократів та кісткою у горлі олігархічної влади, яка набирала сили. Його раптова смерть була страшеним ударом по націонал- демократичному руху.
Ось як це викладено у Вікі:
«Раптово помер 18 січня 2003 року, під час службового відрядження, у відомчому готелі при одному з виправно-трудових закладів Вінниці. Пройшла інформація про те, що гостру «серцеву недостатність» могли викликати препарати, які були застосовані до Сергія під час перебування у ліжку (укол).
Інформацію про причину смерті свого чоловіка Інна Набока, лікар за професією, надала після повернення з Вінниці, де в неї була можливість поспілкуватися з колегами Сергія і судмедекспертом, які проводили експертизу тіла померлого. За її словами, експертиза підтвердила, що Сергій Набока помер через гостру серцеву недостатність. Повідомлення деяких ЗМІ про підозрілий характер смерті журналіста спростував також колега померлого Андрій Охримович, співробітник «Радіо Свобода», який був у відрядженні разом із Сергієм Набокою. За його словами, напередодні вони разом із Сергієм і журналісткою «Радіо Свобода» Надією Шерстюк записали кілька інтерв'ю у в'язниці, де відбувають покарання засуджені до довічного ув'язнення. Увечері журналісти повечеряли, після чого розійшлися. Причому, за словами Охримовича, під час вечері всі вони їли те саме. Андрій Охримович жив в одному номері із Сергієм Набокою і саме він знайшов колегу вже мертвим о пів на четверту ранку суботи, 18 сСчня 2003 року».
Я чудово пом'ятаю ті події. Перше офіційне повідомлення супроводжувалося, нібито, заявою жінки Набоки про те, що смерть була ймовірною, бо в нього було хворе серце.
Як бачимо, Ніна Набока заявляла про смерть Сергія тільки після проведення експертИз. Таким чином, офіціоз збрехав.
Повідомлення деяких ЗМІ про підозрілий характер смерті журналіста мали під собою грунт, бо в той час у виправно-трудових закладах України сталося декілька несподіваних смертей «перевертнів у погонах» з таким точно діагнозом. Заява колеги Набоки Андрія Охріменка теж шкандибала, бо як він мав би гарантувати, що в той час, коли він спав, ніхто до сплячого Набоки не підходив.
Назрівав скандал. Але втрутився Кучма. Він висловив співчуття родині, говорив про тяжку втрату та розсипався у компліментах глибині таланту Набоки.
Я, як і багато хто, очікував указу Кучми про увічнення пам'яті журналіста, але марно. Всі красиві слова були сказани назабним циніком для Заходу і задля вгамування заворушень серед демократичних кіл України.
Після Кучми вже четвертий президент керує Україною, але жодному не прийшло до голови рішення про увічнення пам'яті видатного українця. Бо в тих голвах тільки гроші та дружба з Росією.
Тому величезна подяка Київській міській раді  за таке довгоочікуване рішення.

Tags: Кучма, Набока, националисты
Subscribe

 • Ишь,размечтались.

  Известный российский социолог Алексей Рощин в своей статье «Россия впереди. Мировой лидер по количеству импотентов» пишет: В…

 • В этот день 7 лет назад

  Этот пост был опубликован 7 лет назад!

 • Один лучше другого.

  Как-то на праздничном концерте, посвящённом Дню 8-го марта, конферансье задал вопрпос присутствовавшей в зале исключительно женской аудитории:…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments