deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

Геніальна Маріє

.Грусть

Якщо ви спитаєте, що в літературі  за останні 10 років вразило мене більш за все, я відповім – це «Солодка Даруся».  Де, тільки можна, кому тільки можна я розповідав про цей талан, і вважав, та й тепер вважаю, що автор заслуговує на Нобеля.

Але сьогодні я розумію, що Марія Матіос не лише яскравий талан, вона  - геній. От кого з письменників можна називати геніями. Це ті, які в своїх творах змальовували якусь ситуацію, яка далі через якийсь час повторювалась у житті, й автор не міг цього передбачити. Це передбачає його інтуіція,  інтуїція генія.

Наприклад. У Гоголя думки Чичикова на смерть  прокурора:

«Вот, прокурор! жил, жил, а потом и умер! И вот напечатают в газетах, что скончался, к прискорбию подчиненных и всего человечества, почтенный гражданин, редкий отец, примерный супруг, и много напишут всякой всячины… А если разобрать хорошенько дело, так на поверку у тебя всего только и было, что густые брови…»

У 70-ти роки минулого століття ці слова сприймалися, як портрет Брежнева. А писани вони були за 120 років тому.

Чи другий приклад - всім відома дуель поета Ленського та Онєгіна, яка майже до тонкощів змальовує дуель самого Пушкіна.

Ось і тут. Памятаємо ту страшену сцену, коли дядьку, якийсь великий генерал НКВС  намагається «розколоти» малесеньку дівчину й для цього використовує солодку «канфетку».

Ота страшна історія повторюється. Малесенька дівчина – це наша бідна затуркана Україна, яка ще не знає, що таке є демократія, яка тільки знає, що є начальники – дядьки та тіточки, й яких треба слухатися, а якщо ще вони «канфєтку» дають, то треба її брати, дякувати та робити, що тобі кажуть. А замість генерала НКВС вийшла на сцену його сестра – сама Марія Матіос із солодкою «канфєткою» - чемпіоном з боксу Кличком. «Зїш, - каже, - дитятко, цю солодку «канфєтку», та скажи Кличко – «да».  Й тільки-но народ України зїсьть цю «канфєтку», то й оніміє  до скону.

Коли писалася та сцена, ясно, що автор не передбачала таке її повторення. А це ознака інтуїтивного передбачення, це і є письменницький геній. Має таки Україна генієв. Але якось  сумно.

 

Tags: Матіос
Subscribe

 • (no subject)

  БУРЯ В СТАКАНЕ ВОДЫ Меня умиляет буря, поднятая на страницах различных изданий, по поводу романа (повести) писателя Шкляра «Черный ворон». Как-то…

 • В этот день 6 лет назад

  Этот пост был опубликован 6 лет назад!

 • В этот день 1 год назад

  Этот пост был опубликован 1 год назад!

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments