deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

Мова – це наше все.

Товарищ москаль, на Украину зубы не скаль.
В.В.Маяковский "Долг Украине".

Йде війна, гібридна, брудка. Треба бути обережними. Бо віруси. Москалі атакують не тільки компи, але й безпосередньо українські мізки.
Москальський вірус за ніком «Генадій Друзенко» накинув на себе  український одяг, вдає із себе українського патріота та « растекается мыслею» по фейсбуку і тихою сапою пхає українство до «русского миру».
« Яке щастя, що українці двомовні. Двомовність - наша перевага. Чи заперечує така позиція потребу в державній підтримці відродження та розвитку української мови? Аж ніяк». А далі вже висновок: «Мова, а тим паче одномовність, не є неодмінним маркером національної ідентичності».
Й тут, як йому зда»ться, він добиває опонентів непробивним аргументом -  «є в Європі держава, приклад якої геть руйнує тезу про одну націю - одну мову. Це Ірландія. Відповідно до Конституції Ірландії ірландська має статус "першої", а англійська - "другої" офіційної мови».
Не зациклюючись на одномовності, а «зосередившись на економічному розвитку, Ірландці зайняли унікальну нішу країни, яка, з одного боку, належить до єврозони, а з іншого - вільно говорить англійською та має величезну діаспору в Сполучених Штатах.  І сьогодні колись бідна англійська колонія майже вдвічі випереджає колишню метрополію за рівнем ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності: $70.000 (Ірландія) на $40.000 (Великобританія)».
Та ось тут стирчать вуха москальської маніпуляції, яка змішує два різних поняття – державу і націю. Так, двомовна дежава Ірландія досягла неймовірних економічних успіхів, та, на великий жаль,  ірландську націю завдяки двомовності спікала трагічна доля – вона щезла назавжди, і відродитися вже неспроможна.
Сьогодні ірландською   постійно спілкується в побуті та на роботі лише близько 2% ірландців. В банкоматах обирають ірландську мову близько 1% користувачів. Під час перепису населення 2016 року тільки 8,068 двомовних анкет були заповнені ірландською.
Вірус розповідає, що у другій половині 19 століття і в першій третині 20-го відбулось ірландське культурне відродження - з'явилися видатні
письменники та поети, але писали вони... англійською. Дивним чином, ірландське культурне відродження, - результат діяльності здебільшого англомовних ірландців... Всі ірландські лауреати Нобелівської премії з літератури писали англійською. Отаке, вибачайте, «культурне відродження».
Ви розумієте, ось народжується немовля, воно чує колискову англійською мовою, підроста, чує навкруги англійську мову. Воно вже ніколи не заспіває ірландської пісні, не напише ірландських віршів.
В сучасній Ірландії вже немає ірландців, ті, що гордо звуть себе ірландцями,  є англійці, які відрізняються тільки конфесією. А, якщо ірландець атеїст, то він, взагалі, звичайний англієць.
Бо, як кажуть сме англійці: «Якщо щось виглядає як качка, плаває як качка і крякає як качка, то це, ймовірно, качка і є».
І ось українцям пропонують таку незалежніть, таку чудову двомовність, тобто Україну без українців. Тож хай їм грець.
Я вище писав, що ірландська нація щезла назавжди, і відродитися вже неспроможна. І це підтверджується досвідом. Щорічно Ірландія витрачає близько 1 млрд євро на підтримку мови. В школах за відповіді ірландською ставлять на 5-10% вищу оцінку за відповіді англійською. Але все марно. Мова зникла, зникла й нація.
Коли українцям намагаються нав'язувати всіляку лабуду, вони знають : «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову (с – Ліна Костенко).

Tags: Ирландия, Расея мразь, двуязычие, мова
Subscribe

 • Ишь,размечтались.

  Известный российский социолог Алексей Рощин в своей статье «Россия впереди. Мировой лидер по количеству импотентов» пишет: В…

 • Это не филологическая проблема. Это политическая наглость.

  В 1993 году правительство Украины обратилось к правительству РФ с предложением использовать в официальных документах при упоминании Украины предлог…

 • С кем поведёшься…

  Есть такой блогер Тузов Виктор Петрович, профессор, физик. Но блог, в основном, о политической обстановке в Украине. Однако специфический.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments