deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

Етика Євангелія.

Шановний блогер мysliwiec зациклився на питанні вживання слів «жид» та «єврей». На цю тему ним вже написано низку статей та безліч коментарів. Та кінець кінцем він визначився, що «Не політикам, а лінгвістам-науковцям України треба дати відповідь на просте питання - чі в українській мові (як і в решті слов"янських та европейських мов) слово жид лишиться нормою і надалі».
Ось зараз лінгвісти почнуть викидати живе слово з словника. Самому не смішно? Колись Раневській заборонили вживати слово «жопа». Вона дуже обурилася: «Як це так? Жопа є, а слова нема».
Так от є таке слово в українській мові – «жид», і є «єврей». А, яке слово, коли вживати, то є така наука – етика. Вона каже, що чемна людина, говрячи про пана мysliwcа чи звертаючусь до нього скаже «українець», а безкультурна вата скаже «хохол». Чемна людина ніколи не завдасть болю інший людині, і не буде називати її ім'ям, яка ця людина має за образу.
В мене була знайома. Батьки назвали її Єлертрифікація. Звісно, вона звала себе Єлою, Єлеонорою.  Ті, хто її зневажав, підсміхалися: «Он Єлектрика пішла».
От є така країна
Кот-д’Івуар. Раніш звалась «Берег слонової кості». Так її звали колонізатори. І, як тільки держава отримала незалежність, змінила назву, яка нагадує їй часи работоргівлі і розграбування її природних багатств. Зараз вживання старої назви є карним злочином. Після розпаду савьецкой імперії деякі країни теж змінили свої назви – Молдова, Білорусь. Однак російська вата каже – Молдавія, Белорусія. Це вже знущаються, принижуючи. Тим вважаючи себе суперменами. Однак, це маячня.
Етика вчить –звертаючись до людини, не роби їй неприємно.
Євангелиє каже – не роби ближньому того, що не хочеш, щоб робили тобі.
Тобто, якщо ви чемна людина, ви робите по Божому та звертаєтесь до іншої у такій формі, щпб вона не образилась. А не чемна людина,  безкультурна вата, то їй закон не писан.
Tags: Украина, жид
Subscribe

 • Гоголь бессмертен.

  Что-то последнее время смотрю я на вершителей судеб людских, что в России, что на постсоветском пространстве, что на Западе, да и на Востоке, и…

 • Оправдался.

  Язык нам дан для того, чтобы скрывать свои мысли. Талейран Глава МВД Арсен Аваков заявил, чтобы предотвратить оккупацию Крыма в 2014 году,…

 • Какие же вы все бестолковые.

  Сколько можно вам разъяснять, что в Иловайской трагедии виновна Расея, а не Порошенко с Гелетеем, а в сдаче Крыма виновен Янукович со своими…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments