deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

«Украінізація».

Ттреба ж було таке вигадати – проводити «украінізацію» України. Ну ось, як онімечення Німеччини, офранцуження Франції.
Якби Украіна прийшла би у Тамбовську губернію та почала б насаджувати українську мову, то можна було б казати про «украінізацію» россСйської губернії. А  тут українці хочуть у себе дома розмовляти українською мовою, то яка ж тут в біса «украінізація»? Сміх,
оксюморон, масло масляне.
Імперія впродовж трьох століть проводила жорстку політику обрусіння України. Й багато чого в цій справі досягла. Київ, Харків, інші міста стали «русскоязычными», відсутні були украіномовні виши, українська мова була відкинута на маргінез. Треба було проводити політику позбавлення України від засилля «русского языка» і відновлення Української мови та культури.
. Та бСльшовики, керуючись вченням геніального вождя і вчителя, мали далекоосяжні плани. Їхні загравання з українцями, нібито сприяння розвитку української мови, культури були тимчасовими і мали одну ціль – заспокоєння вільного духу нації, її роззброєння духовного і матеріального. Така собі чергова більшовіцька маніпуляція, як і гасло «Землю – селянам».
Тому  замість того, щоб назвати боротьбу за позбавлення України від засилля «русского языка» своїм ім'ям була вигадана ота горезвісна «украінізація».
Кинули більшовики наживку, й люд її проковтнув, а вона була на гачку, а гачок на мотузці. Й, як тільки люди розслабились, тут більшовики і потягнули за мотузок. Почалася боротьба з украінським буржуазним націоналізмом. Було дуже боляче – Голодомор, Сандромох, розстріляне покоління. Та ще все за єзуітською методою, коли б'ють і плакати не дають. Украінці повинні були удавати себе веселими та щасливини, танцювати гопака на тижнях украінської культури в Москві. Знущання сов'єтів над українським народом, мовою і культурою продовжувалось до 1991 року.
Укра
їна почала відроджуватися. І тут весь «русский мир» та його адепти в Україні почали протести проти політики  «украінізації» України.
Тож нехай собі на лобі занотують – ота горезвісна «украінізація» - міф, в Україні йде реакція відновлення, йде боротьба із засильєм силою нав'язуваного імперієй (спочатку царською, а потім сов'єцкой) «русского языка». Ця боротьба зветься «Геть від Москви». Нажаль, треба визнати – боротьна йде мляво, верхівка влади не переймається питаннями цієї боротьби. А спротив «русского мира» шалений.
Тож чим ця боротьба закінчиться, невідомо.
Україні вкрай необхідно змінювати владу, потрібен лідер, який скаже, як у 1940 році сказав англійцям Черччиль: «Щоб вижити, ми повинні перемогти».
Tags: мова
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments