deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

Друзі поляки! Вирвемо комуняцькі терміни із корінням!

3 червня 2016 року громадські діячі і політики України направили листа польській громаді. У зверненні до керівництва польської держави, духовних і культурних діячив і всього польського суспільства йдеться про наближення днів пам'яті за загиблими синами і дочками обох народів. Поки будуть жити наші народи, до тих пір у нас будуть хворіти рани історії. Але будуть жити наші народи тільки тоді, якщо, незважаючи на минуле, навчимося ставитися один до одного як рівні побратими.
20 червня на лист відповіли польські політики і громадські діячі, в якому підтвердили, що небезпеки краще пережити разом. Ми продовжуємо Вами захоплюватися, і ми солідарні з Вами в боротьбі проти агресора, який вже більше двох років окупує частину української землі, бажаючи не допустити втілення в життя вашої мрії - жити в об'єднаній Європі.
Але дещо в листі мене напружило. Розумію, що серед підписантів листа були комуністи і навіть особи, які співпрацювали в минулому з КДБ, але, сподіваюся, що їх було меншість. Як же більшість дозволила в тексті листа перекручене більшовиками застосування терміну «націоналізм» в негативному світлі. При чому зроблено це було з більшовицьким напором - двічі в невеликому тексті.
Націоналістична ідея передбачає любов до свого народу і повагу до права інших народів. Саме Польща є прикладом унітарної націоналістичної держави, де поляки практично складають 100% населення. І раптом таке кадебістське тлумачення терміну «націоналізм». Націоналісти в ході націоннально-визвольної боротьби могли застосовувати таку гостру зброю, як терор, але він НІКОЛИ не був спрямований проти мирного населення. Вбити могли поліцейського, одіозного міністра, але ні в якому разі жінок, старих і дітей. Волинську різанину влаштували не українські націоналісти, а українські нацисти, а ті руки, які вбивали українців, про яких пишуть наші польські друзі в своєму листі, були руками не польських націоналістів, а польських нацистів під час війни і комуністів після війни, так-так, комуністів, так як операція «Вісла» проводилася за прямою вказівкою Сталіна.
Було б правильно, якби наші польські друзі прислухалися до зауважень і внесли виправлення в свій, безумовно, в цілому, доброзичливий і благородний текст.
Tags: Висла, Волынь, Польша, Украина, коммунизм, национализм, нацисты
Subscribe

 • Гоголь бессмертен.

  Что-то последнее время смотрю я на вершителей судеб людских, что в России, что на постсоветском пространстве, что на Западе, да и на Востоке, и…

 • о б ъ я в л е н и е.

  1 января 2021 года на Центральном республиканском стадионе в Сан-Харцизско состоится финальный матч на первенство мира по футболу между командами…

 • Долой внешнее управление!

  Со дня своеей Независимости Украина находится под управлением США, и во многом от неё зависима. Вплоть до принятия Конституции она пользовалась…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments