deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

Сумна замальовка про співвітчизників

Оригинал взят у nataliachorna в Сумна замальовка про співвітчизників
Оригинал взят у bilozerska в Сумна замальовка про співвітчизників
Усі відомі журналісти, громадські активісти тощо рано чи пізно пересідають на власний транспорт і таким чином трохи відриваються від народу.
У мене своєї автівки ще нема, тому їхала я днями у плацкарті "Костянтинівка-Одеса" і спілкувалася там з народом. "Народ" являв собою дядьків з Краматорська, які їхали на зміну - здається, у Новомиргород. Вони там працюють на кар'єрах - відвали возять.

Першу половину дороги дядьки активно споживали спиртне і обговорювали спільних знайомих. Коли вони випили усе, що в них було, з нудьги зацікавились мною. Я весь цей час сиділа на боковій полиці і, підсвітлюючи собі ліхтариком, нашивала на форму липучку під шеврон. Вони спитали, що ото таке я роблю, я пояснила, вони спитали, що за шеврон, я вийняла з кишені і продемонструвала шеврон ДУК ПС. І почалося.

Одразу скажу: дядьки не були агресивні. Жодного образливого слова на свою адресу я не почула. Це, загалом, були позитивні такі роботяги, які чесно і багато працюють, утримують свої сім'ї. Но Боже ж ти мій, що у них у головах :((

За кілька годин я почула абсолютно всі месіджі російських ЗМІ, пропущені через мізки і язики п'яних водіїв вантажівок. (Деякі, між іншим, спілкувалися зі мною українською). Переповідати немає сенсу - ви їх усі чудово знаєте, та й вийшла б велика повість. Але деякі пасажі були - м-м-м...
Чиюсь дочку під час війни у Донецьку згвалтували правосєкі. В Донецьку. Під час війни. Правосєкі. Усі аргументи - мимо. Згвалтували ж - значить, правосєкі.

- Моего племянника ваши правосеки избили за то, что слово не так сказал. Ребра ему поломали. Месяц в больнице лежал.
На питання, де це сталося, називає населений пункт, де - я абсолютно точно це знаю - правосєків не було й нема. Кажу про це. Не вірить. Виявляється, той племінник їде в сусідньому вагоні. Я трохи заводжуся - хай прийде сюди і розкаже, хто, де і за що його побив.
Приходить. Розказує. Побили правосєкі. Зламали ребра. Місяць в лікарні лежав.
Усі знають, як важко щось зрозуміти, коли розповідають п'яні. Але я все-таки з'ясовую: побили його - мєнти на блокпості, і був він при цьому добряче нетверезий. Я не дуже добре ставлюся до ментів, але в даному разі цілком можливо, що бикував і отримав за діло.

Наші хлопці, звичайно, не святі, за півтора роки війни всіляке траплялося. Інші воюючі підрозділи - ще більш не святі. Але більшість звинувачень у наш, український бік - от на такому рівні.

У те, що ми воюємо не за гроші - не вірять. Не тому, що вважають нас корисливими, а тому, що як можна взагалі щось робити не за зарплату? Якщо мужик воює на фронті, хто ж у цей час годує його сім'ю? Кажу, що ніхто не годує. Жінки працюють, перебиваються як можуть. Деякі - так, не витримують, і сім'ї розпадаються.

- Шо? Берут бабы и уходят? Он ее не бьет, на фронте воюет, а она уходит?
- Ну да, он же ей денег не посылает.
- А как это так - у него баба, дети, а он денег не посылает? Ты шо рассказываешь? Не, глупости это.

Про існування волонтерського руху - ВЗАГАЛІ НІЧОГО НЕ ЧУЛИ. Про те, що на боці України воює величезна кількість мешканців Донбасу, що велетенська кількість донбасців допомагає фронту - НЕ ЧУЛИ.

Дмитро Ярош втік з Правого сектора і живе тепер у Штатах на награбовані гроші. Чому у Штатах? Ну, утік же. Значить, в Америку, бо в Росії його посадять.

Стрілянину на Майдані влаштував "Правий сектор" разом зі "Свободою". Бо вони закликали скинути Януковича, і тільки їм це було вигідно. Коли Янукович побив студентів, не постраждав жоден студент, в лікарнях взагалі нікого не було, а били мєнти тільки озброєних ваших правосєків. Певніше, це озброєні ваші правосєкі їх били. Усі, хто був за Майдан і всі, хто воюють зараз на Донбасі - родом зі Львова, Тернополя і ще з однієї... є там така область, як її, забув. Мій співрозмовник абсолютно точно це знає, а я не знаю, бо де я там була і що могла побачити?
- А вам це по російському телебаченню сказали?
- (з апломбом, навіть з деякою образою в голосі) Ну не по українському ж!

Війну проти мирного Донбасу почав Порошенко. (Який тому й переміг на виборах, що пообіцяв швидко її закінчити - О.Б.). Мирний Донбас узявся за зброю тому, що не хотів, щоб на Донбасі правили фашисти. Які фашисти, питаю, в очікуванні знову почути про Правий сектор. Але ні, фашисти сидять у Вашингтоні. І взагалі, за яку таку Україну я воюю? Ніякої незалежної України немає. Раніше Росії зад лизали, а тепер Америці. Що змінилося? За це воювати? За олігархів воювати? Ні-і, треба чхати на все і годувати сім'ї.

Під кінець вони злякалися, що їх за те, що вони набалакали, знімуть з поїзда і арештують. Не тому, що я комусь там настукаю - загрози в мені вони явно не бачили - а так, тому що вуха режиму всюди і скрізь, і всіх незгодних режим знищує.

Десь так. Це наші співвітчизники. І, треба визнати, не найгірші. Нам з ними жити.
Що робити? Як достукатись??
Ви не чули, у нас начебто був якийсь Мінстець? Ви не знаєте, чим він займається? А то в мене таке враження, що його працівники лише в правих блогах порохоботствують...
Tags: Белозерская, Минстець, пропаганда
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments