deddon (deddon) wrote,
deddon
deddon

ПОДІЇ В МУКАЧЕВІ І МІНСЬКІ ДОМОВЛЕНОСТІУ випадку оцінок мукачевських подій увага громадськості чомусь була надмірно зосереджена на проблемах контрабанди і корумпованості місцевої міліції. Вказані проблеми безперечно важливі. Але, обмежившись лише ними, ми не побачимо усієї повноти картини.
Аби зрозуміти ситуацію, котра склалася довкола “Правого сектора”, потрібно усвідомлювати, що його існування — це колосальна проблема для режиму Порошенка. І “вирішення” цієї проблеми розпочалося задовго до мукачевського інциденту.
Відтворимо хронологію подій.
12 лютого 2015 року відбувся так званий Мінськ-2, був підписаний “Комплекс заходів по реалізації Мінських домовленостей”. Пункт 10 цього документу передбачав “роззброєння всіх незаконних груп”. Враховуючи те, що Мінськ-2 був капітуляцією української сторони, неважко здогадатися, що під цим пунктом ішлося передусім про ліквідацію “не легалізованих” добровольчих формувань — Добровольчого Українського Корпусу та батальйону “ОУН”. І в Києві, і в Москві розуміли, що “непідконтрольні” добровольці не будуть мовчки дивитися за здачею території.


Уже 13-14 лютого багато хто почав очікувати близького наступу на добровольчий рух. Прогнози доволі швидко почали стверджуватися. Уже у березні влада почала чинити на ДУК шалений тиск, аби змусити його покинути лінію фронту, передусім Піски — найгарячішу точку українсько-російського протистояння.
У квітні бійці “Правого сектора” усе ж вийшли з Пісків. Лише окремі групи “напівлегально” продовжували діяти поблизу Донецька. Що ж стосується сектору М, то в Широкине бійці ПС були змушені їхати під чужими шевронами.
Далі стало гарячіше. Наприкінці квітня відбулося блокування бази 5-го бату ДУК. Цей захід, щоправда, користі владі не приніс. Навпаки, ПС нічим не поступився, натомість показавши, що має дуже високий рівень підтримки у суспільстві.
Влада це врахувала і замість силового протистояння збільшила власні зусилля, спрямовані на інформаційну дискредитацію ПС і добровольчого руху загалом. Паралельно посилилася оперативна робота проти ПС збоку міліції.
Тепер найсвіжіша хронологія. 3 липня під проводом ПС пройшов Марш Святослава. Вимоги, які озвучувалися учасниками, виразно були спрямовані проти політики Порошенка — визнати факт війни, розірвати відносини з державою-агресором, вийти з Мінського процесу, націоналізувати російський бізнес, повернутися до повноцінного, силового сценарію звільнення окупованих територій.
Напевно, саме після Маршу Святослава Порошенко з Аваковим вирішили, що зволікати з нейтралізацією ПС не варто. Уже 6 липня відбулися арешти активістів та бійців ПС у Дніпрі та Херсоні. До керівництва ПС поступали все нові і нові сигнали про репресії, які плануються проти руху. Далі ж було Мукачево.
Те, що мукачевський інцидент був наперед спланованою операцією, не викликає сумнівів. Під питанням залишається лиш те, яким був рівень планування — локальним чи всеукраїнським. У першому випадку центральна влада просто скористалася ситуацією. У другому — від початку знала про операцію, давши їй свій “одобрямс” (координація могла відбуватися або по лінії МВС, або ж безпосередньо по лінії Медведчук-Порошенко). На користь другої версії свідчить оперативність, із якою влада відреагувала на події на Закарпатті.
Як би там не було, сталося те, що мало статися: виконуючи волю закордонних сил і намагаючись убезпечити своє панування, режим внутрішньої окупації перейшов у наступ проти українських патріотів. Можливо це й на краще, адже поведінка влади руйнує зайві ілюзії і змушує усвідомити істину — безальтернативність революційного шляху.
Іван СОЛОДОВНИК
http://banderivets.org.ua/podiyi-v-mukachevi-i-minski-domovlenosti.html
Tags: Минск, Мукачево, Порошенко-мразь, Правий сектор, Путин-мразь
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments